Jak se dozvědět pravdu

Jak se snadno dozvědět pravdu

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak by vypadal svět, kde bychom snadno zjistili pravdu?

O sobě a svých záměrech? O tom, jaké potraviny jsou pro nás prospěšné a které ne? Jaké léky nám škodí a které vyšetření nebo léčba je pro naše zdraví ohrožující? Který politik nebo strana má program opravdu veřejně prospěšný a za kterým rozhodnutím stojí tlaky lobbistů a zájmových skupin? Která kniha, hudební skladba nebo umělecké dílo dosahuje skutečně vysoké duchovní kvality? Zdá se vám to nepravděpodobné?

Ale v takovém světě skutečně žijeme. Nepotřebujeme týmy erudovaných odborníků a výkonné superpočítače pro zpracování dat, nepotřebujeme zařízení, která budou odčerpávat miliardy eur ročně, abychom přišli na to, že výsledky jsou sporné. Můžeme se dozvědět skutečně vše, jenom nevyužíváme to, co nám příroda poskytla jen tak zadarmo. A přesnost se rovná přesnosti těch nejdokonalejších, nejsofistikovanějších přístrojů.

Svalový test odhaluje pravdu a lež

Při své práci dnes a denně používám jednoduchý svalový test. Jako indikátor správnosti odpovědí. Náš rozum nám totiž neustále dává mnoho nejrůznějších hodnocení a postupů založených na zkušenostech a dohadech. Zdá se, že víme všechno nejlépe. Pokud ale otestujeme správnost odpovědí, zjistíme, že téměř vše, co si myslíme, není pravda. Test funguje snadno, stačí položit otázku a odpovědí je nám svalové napnutí nebo ochabnutí paže testovaného. Díky tomu jsme schopni najít skutečné příčiny potíží, které jsme si vytvářeli třeba desítky let a dojít k nápravě. Mnozí se na tuto techniku tváří přinejmenším nedůvěřivě. Myslí si, že jde o jakýsi klam a že odpovědi mohou být zkreslené nebo, že to mohou ovlivnit. Jenže čím déle tuto jednoduchou techniku používám, tím více jsem z ní nadšený a oceňuji stále nové a nové možnosti, které mi dává.

Výzkumy

Nemusíte mi věřit, ale můžete si vše sami ověřit – svalovým testem. Paradoxní, že? Chcete-li jít mnohem hlouběji a potvrdit si, že to není další klam, kupte si knihu Moc versus Síla, kterou napsal americký psychiatr David R. Hawkins. Shrnuje zde dvacetiletý výzkum svalového testování a předkládá ve své práci zajímavé závěry. Disponujeme schopností rozpoznat co je pravda a co ne, jen na základě jednoduchého svalového testu. Jeho zkoumání, které v sobě zahrnovalo miliony testů na mnoha tisících účastníků na několika kontinentech prokázala, že bez ohledu na kulturní zázemí, vzdělání i rozdílné psychické podmínky a rozpoložení, všichni testovaní reagovali stejně. Dospěl tak k neuvěřitelně převratnému zjištění, že jsme schopni zjistit jednoduše a rychle pravdu bez ohledu na to, co si myslí většina společnosti nebo my sami a to i přes to, zda tomu všemu věříme nebo to odmítáme.

Můžeme se dozvědět všechno

Jsem moc rád, že existuje vědecký důkaz. Že si někdo dal tak důkladnou práci s tím, dokázat platnost jednoduchého svalového testu jako univerzálně platné vědecké metody. Máme tedy v ruce jednoduchý nástroj, jak se dostat k odpovědím, které by se nám mohly zdát těžce zjistitelné. Není tady nutné popisovat princip na jakém to vše funguje – to se můžete dozvědět v již zmíněné knize – důležité je, že to funguje. Stačí se pak jednoduše zeptat: “Je tento můj vztah (projekt, záměr) životaschopný?” nebo když sedíte před televizní obrazovkou a ne zcela chápete slova, jež k vám politik pronáší, stačí se zeptat: “Je to, co zde říká, pro společnost přínosné?” nebo “Dělá to jen pro svůj vlastní zájem?” či snad “Hájí zájem někoho jiného?” Jak by pak vypadal váš svět? Nebo při nákupu v hypermarketu jen tak jednoduše zjistit, jestli jsou potraviny, které chcete koupit, život podporující? A vždy dostanete jasnou odpověď. Ano nebo ne.

Takový způsob rozhodování má pro náš život pak naprosto zásadní význam ve schopnosti rozpoznat snadno a rychle lež od pravdy, dobré od špatného, život a zdraví podporující od škodlivého a životaschopné od neprosperujícího. Najdeme mnohem snáze řešení tam, kde nám dříve scházely informace nebo kde jsme byli odkázáni na nevěrohodné výzkumy nebo zmanipulovaná vyjádření médií. Znamená to pro nás naprosto zásadní posun od nevědomí k uvědomování si skutečnosti. Od nepravdy k pravdě. Stačí si to jen otestovat.

Svalový test, vysvětlení, ukázky a praktické použití najdete ve videu o Kvantových opravách.