Dieta - cesta k ideální váze?

Dieta – cesta k ideální váze?

To první, na co pomyslíme, když chceme snížit nadváhu, je dieta. Úprava jídelníčku, případně více pohybu a různé preparáty, jsou dnes běžnou součástí moderního světa. Pokud ale již hledáte, sami se zastavte a přemýšlejte, kolik jste toho až doposud zkusili. Kolik toho zkusili vaši přátelé, známí či příbuzní. A jaký byl výsledek? Předpokládám, že nebyl trvalý.

Zapomeňte na dietu

Na to, abyste zhubli, nepotřebujete žádnou dietu. Nepotřebujete žádný preparát. Dokonce se nepotřebujete ani honit po kopcích a dávat svému tělu co proto. Tloušťka je jednoznačně psychosomatická porucha a jako k takové se k ní musí přistupovat. Naopak. Každým neúspěšným pokusem zhubnout, jenom zhoršujete svoje další šance, dosáhnout své vysněné postavy. Každé takové fiasko znovu a znovu upevňuje váš systém přesvědčení v tom, že trvalé snížení váhy pro vás už není možné.

Je to všechno ve vaší hlavě

K tomu, abyste byli ve své snaze úspěšní, potřebujete jediné: Rozhodnutí s vaším problémem něco udělat. Pokud jste se tak rozhodli, není nic snazšího než následovat několik kroků, které vedou jednoznačně k vašemu vytouženému cíli. Díky nim změníte svá vnitřní nastavení, která v současnosti pracují proti vám. Tento postup je jedinečný komplexností s jakou odstraní vše, co vytváří vaši současnou situaci.

Sedm kroků k ideální váze

1. Stanovte si jasný cíl, kterého chcete dosáhnout.

Podmínkou je, že musí být pro vás uvěřitelný. Pokud chcete zhubnout třicet kilogramů a nevěříte tomu, že to dokážete, nestane se nic. Jste-li schopni uvěřit, že zhubnete v první fázi tři kilogramy, je to váš dílčí cíl, kterého můžete snadno dosáhnout.

2. Ujasněte si záměr, s jakým přistupujete k hubnutí.

Naše podvědomé záměry jdou často proti nám a když nám říkají např. “To nikdy nedokážu!” nebo “Nevěřím, že zhubnu!”, pak stojíme sami proti sobě. A bohužel vyhrávají podvědomá přesvědčení, která mají na náš život větší vliv. Jak je zjistíte? Zkuste se zeptat sami sebe, jaký máte záměr s hubnutím nebo svou váhou. A uvidíte, co vás napadne.

3. Zbavte se nezdravých přesvědčení.

Ta přesvědčení jste si sbírali od mala a mají zásadní vliv na všechny vaše návyky a chování. Jsou zodpovědné i za nadváhu. Opět je zjistíte snadno. Vzpomeňte si a uvědomte si, co všechno o vašem problému víte, jaké vám vytváří potíže, co kvůli tomu nemůžete nebo naopak musíte nebo, kdy se vám někdo posmíval nebo měl uštěpačné poznámky. Zapište si to a uvidíte, kolik toho je.

4. Jezte vědomě.

Jíst vědomě neznamená, že držíte dietu. Jen se musíte naučit sledovat, co jíte a kolik toho sníte. První týden nebo dva si každý večer jeno zapište, co jste za ten den jedli a kolik toho asi bylo. Nehodnoťte, jak moc nebo málo jste do sebe dostali. Je to jedno. Jde jen o proces uvědomování si, co všechno jíme. A zároveň s tím si uvědomujte při každém jídle, že teď jíte. To znamená, že u toho nebudete číst, sledovat televizi nebo monitor počítače. Když jíte, tak jíte.

5. Ztotožněte se se svým ideálem.

Najděte si obrázek své ideální postavy, když jste ještě neměli nadváhu nebo si vystřihněte modelku, která odpovídá vašemu ideálu, z časopisu. Noste ho sebou nebo ho pověste na místo, kde na něj dobře uvidíte. Vždy, když se na ideál podíváte, řekněte si: “To jsem já.” Tohle dodá vašemu záměru sílu k realizaci.

6. Mějte se rádi.

Kdykoliv se podíváte do zrcadla, s jakým pocitem na sebe hledíte? S dobrým nebo špatným? Pokud neradi zkoumáte své tělo, je načase s tím něco udělat. Musíte se mít rádi takoví, jací jste. Stačí málo. Vyhledejte před zrcadlem na svém těle jednu část, se kterou jste spokojeni, i kdyby to měl být jen prst na ruce. A každý následující den k téhle oblasti přidejte další. Uvidíte, že zanedlouho se budete mít rádi.

7. Mějte ze sebe radost.

Jste na cestě a to, co vám skutečně prospívá, je dobrá nálada. Udržujte se v ní. A těšte se z každého drobného úspěchu.

Mějte svou ideální váhu. A bez diety!