Detoxikace je mýtus

Detoxikace je mýtus

Jsme zahlceni chemií. V potravinách, kosmetických přípravcích, ve vzduchu i ve vodě na nás číhá množství různých škodlivých nebo potenciálně škodlivých látek, se kterými si naše orgány nedokážou poradit. Velkou módou poslední doby se proto stala detoxikace – odstraňování toxinů z těla. Zní to docela lákavě. Podstoupím nepříjemnou proceduru, dietu, nasadím bylinný preparát nebo zaručený lék a zbavím se zátěže, kterou si sbírám mnohdy už od dětství. Nastolím ve svém těle pevné zdraví a budu se konečně cítit dobře.

Jenže tak to bohužel nefunguje a když se toxinovým teoriím podíváme pořádně „na zoubek“, nutně dojdeme k tomu, že zdraví je ukryté někde jinde.

Za vším je stres

Stres je reakce organismu na děje, které nemůžeme ovlivnit, a které nás nějak ohrožují. A že jich je… Jen si uvědomte, jak často se za den cítíte nepříjemně, kolikrát se rozčílíte, vztekáte nebo jste z něčeho unavení. To všechno je stres, ať už si to uvědomujeme nebo ne. A ten vytváří v těle stažení všech tkání. A když jsou tato stažení opakovaná, přestávají některé mechanismy v těle fungovat. Selhává schopnost získávat potřebné životně důležité prvky z potravy, a navíc selhává i schopnost zbavit se cizorodých látek, které se do našeho těla dostaly.

Nedokonalé tělo

Všimli jste si, že naše civilizace hledí na lidské tělo jako na něco příšerně nedokonalého? Prolezlého chorobami? Musíme neustále vymýšlet, jak mu pomoci, aby vůbec bylo schopné fungovat a přežívat. Zajdeme-li si do lékárny, vypadá to, že jen díky všem těm přípravkům, doplňkům a lékům, přežíváme. Ustálil se názor, že do sebe musíme stále něco lít nebo polykat, aby nám bylo dobře. Jenže, když se rozhlédnete kolem sebe, všimnete si, že jsme – přes všechny ty přípravky a diety – ta nejnemocnější civilizace v dějinách lidstva.

Přitom naše tělo je dokonalé samo o sobě. Všechny procesy v něm směřují k životu. Dokáže zpracovat všechno, co potřebuje a zbavit se jednoduše všeho, co je nepotřebné nebo škodlivé. Bez nejmenšího vědomého úsilí. Až do okamžiku kdy začneme mít opakovaně stres.

Jestliže vaše tělo shromažďuje jedovaté látky, je to proto, že stres zablokoval přirozené procesy zbavování se těchto látek. A nevymyslíme žádnou dietu, jak se jich zbavit. A pozor! To, že si myslíme, že nás ohrožují škodliviny, je také jeden obrovský stres… Věříme-li na toxiny, pak jsme v neustálém ohrožení, musíme s nimi bojovat. To všechno jsou strachy, které nám rozhodně nesvědčí a směřují nás právě k tomu, čeho se obáváme.

Sami sobě léčiteli

O skutečných schopnostech našeho těla vypovídá Anita Moorjani ve své skvělé knize Musela jsem zemřít. Ze strachu z rakoviny podstupovala nejrůznější kůry, žila zdravě jako málokdo. Cvičila, držela diety. A přesto nakonec tuto nemoc dostala. Teprve, když v okamžiku klinické smrti pochopila skutečnou podstatu nemoci – strach – uvědomila si, že ji nemůže zabít ani rakovina, ale ani chemoterapie. Poznala samu sebe jako nezničitelnou bytost a slíbila si, že už nikdy v životě nedopustí, aby si tak moc ubližovala. Během několika dnů se uzdravila ze stavu, který se zdál být konečný a nezvratný. A lékaři si dodnes lámou hlavu s tím, jak je to možné.

Dejte svému tělu šanci! Zbavte ho stresu a ono se vám odvděčí dokonalým fungováním. Možná se to zdá těžké. Na začátek opusťte přesvědčení, že se vaše tělo nedokáže zbavit cizorodých látek samo. Podívejte se na strachy, které jsou za těmi přesvědčeními. Žádný z těch strachů vás nechrání, jen vám škodí. Můžete je nechat jít. Teď hned. Nebo je jen tak pozorovat a ony odejdou samy. Stresy, které nedovolují vašemu tělu zbavit se toxinů, jsou uložené v játrech, ledvinách a močových cestách, v lymfatickém systému a tlustém střevě. Jestli nevíte, jak se svým stresem pracovat, stačí se naučit Kvantové opravy.

Skutečně se tak zbavíte toxinů v těle a nebudete se jimi muset znovu a znovu zabývat na konci každé sezóny.