Phowa
letní meditační kurz
Přenos vědomí do stavu Nejvyšší blaženosti
9. - 16. července 2023
„Osvícení bez meditací“
Kdo by nechtěl žít věčně. S takovou myšlenkou si pohrává lidstvo snad po celou svoji historii. Přesto je smrt jedinou skutečnou jistotou našeho života. Každá světová filosofie se ke smrti staví svým vlastním způsobem. Ale většinou nám to na klidu nepřidá. Buddhismus smrt nebere na lehkou váhu právě proto, že je nevyhnutelná. A je to také jediným systémem, který nám nabízí využít smrt smysluplně. Díky ní se vysvobodit z neustálého koloběhu nepříjemného zrozování. Dosáhnout osvícení. Této praxi se také říká „Osvícení bez meditací“.
Praxe Přenosu vědomí do stavu Nejvyšší radosti – Tibetská Phowa Mirka Vojáčka – je technikou tibetské tradice ze souboru učení Longčhen Nyingthig uchovaných v původní podobě od velkého jogína Padmasambhavy – Guru Rinpočheho (717-762 n.l.) až do současnosti. V této praxi navazujeme zároveň na odkaz českých mystiků Fráni Drtikola a Eduarda Tomáše, kteří tyto praxe praktikovali.
Díky technice Přenosu vědomí do stavu Nejvyšší radosti – Tibetská Phowa Mirka Vojáčka – se dostatečně dobře připravíme, abychom nemuseli vstupovat do mezistavu (barda), který následuje po smrti. Je to skutečně nepředstavitelný dar, jehož se nám v tomto životě může dostat.
Letní pobyt je pro všechny,
kdo mají zájem o účinné
a rychlé meditační praxe
Na co se můžete těšit
Společná vedená meditace, kterou budeme provádět ve třech denních 2 hodinových sezeních nám přináší opravdu neopakovatelné prožitky. Propojení s osvíceným energetickým polem vás pak bude provázet celým životem.
Dozvíte se o meditacích, meditačních technikách, základní filosofii přenosu vědomí. O znovuzrozování nevědomém i vědomém. Zodpovíme si otázky, které se během praxe objeví.
Přestávky mezi meditacemi můžete využít na procházky, odpočinek nebo ke sdílení svých zkušeností se stejně naladěnými přáteli.
Večer bude věnován posezení u ohně a společně si třeba i zazpíváme a zabubnujeme.
Na začátek i závěr kurzu bude Ganapúdža, praxe budování zásluh.
Věnujeme ji všem bytostem, aby dosáhli vysvobození a urovnáme vztahy s bytostmi obývajícími okolí.
Životem po životě
Podívejte se na záznam přednášky, kde se o celé problematice přechodu mezistavy umírání, prapodstaty a vznikání a o úskalích, která jsou s tím spojena, dozvíte mnohem víc.
Proč Phowa?
Východní filosofie jsou nekonečnou a u nás nedoceněnou studnicí vědění a praxí, které v naší západoevropské historii zcela chybí. Díky izolaci, ve které byl Tibet po mnoho staletí, se pro nás tyto techniky či praxe dochovaly až do dnešních dnů. Máme možnost těžit z lidského dědictví, které nám minulé generace zanechaly proto, abychom se zbavili nepříjemného prožívání a dosáhli v co nejkratší době vysvobození.
Měli bychom si připomenout, že hloubku a význam tibetských meditací plně pochopili, praktikovali je a doporučovali všem naši největší čeští mystici Fráňa Drtikol a Eduard Tomáš, jejichž energie je v naší společnosti ještě stále přítomna.
Nemusíme se věnovat celý život intenzivním meditacím. Stačí mít Phowu. Stačí jen zrealizovat tuto praxi běhěm týdeního pobytu v ústraní při společné vedené meditaci.
Phowě se říká „Osvícení bez meditace“, právě proto, že tyto technika je pojistkou pro případ, že nejsme dost disciplinovaní nebo jsme příliš líní praktikující.
Meditace daleko od ruchu civilizace
„Život po Phowě je jako dárek“
Meditace v ústraní daleko od ruchu civilizace nás vede mnohem hlouběji k pochopení a prožitku naší podstaty. Konečně jsme obklopeni pozitivní energií přírody, která nám pomáhá regenerovat vnitřní síly.
Duha se objevuje pravidelně, jako požehnání a potvrzení realizace praxe. Takhle nás nadchla svou nádherou, intenzitou a jasností (byla dokonce trojitá) před koncem praxe Dlouhého života. Škoda, že fotoaparáty mají svá omezení.
Vezměte sebou na kurz i své děti a nechte je prožít príma dobrodružný týden v partě dalších dětí. Je to pro ně nezapomenutelný zážitek a z minulých setkání víme, že nebudou chtít odjet.
Zaplatíte za ně jen ubytování a poloviční cenu za stravu.
Útočiště nám poskytne
Kubasova chalupa
Pro letošní letní kurz přenosu vědomí jsme si již tradičně vybrali retreatové centrum Kubasova chalupa v podhůří Orlických hor, která nám poskytne větší prostor a komfort v ubytování.
Okolí je velmi inspirativní a uklidňující. Všeobjímající náruč přírody nás dokáže zklidnit a poskytuje nám možnost lépe se soustředit na meditace.
Užitečné informace
Termín konání
9. - 16. července 2023
V neděli příjezd od 18 hodin. Odjezd je další neděli po obědě.
Místo konání
Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí 11
Ubytování
Kubasova chalupa poskytuje dostatek míst na spaní na postelích, případně spaní na matracích ve vlastních spacácích a také možnost postavit si vlastní stan na louce. Je také možné domluvit si individuální ubytování v penzionech v okolí.
Stravování
Stravovat se budeme společně, bez masa. Místní zkušené kuchařky budou s láskou pečovat o pohodlí a spokojenost našich chuťových pohárků.
Co budete potřebovat?
Meditační polštářek, deku, málu.
Cena semináře je stejná jako vloni
Cena za týdenní seminář dospělý – 5000 Kč
Cena za seminář dítě – 0 Kč
Cena za ubytování s plnou penzí:
- na posteli - dospělý 7100 Kč, dítě 5800 Kč
- ve vlastním spacáku v meditační místnosti - dospělý 6500 Kč
- ve vlastním stanu - dospělý 5900 Kč, dítě 3700 Kč
- dítě bez vlastní postele 3700 Kč
Rezervace a platba
Své místo na semináři si rezervujte pomocí přihlašovacího formuláře. Na mail vám po přihlášení odešleme podrobné informace a fakturu s cenou za seminář.
Platba za seminář se platí předem.
Ubytování a stravu uhradíte přímo na místě hotově.
Do poznámky uveďte, kolik vás přijede a o jaké ubytování máte zájem.
Ano, chci se zúčastnit!
Vyplněním formuláře se přihlašujete závazně na letní meditační kurz Přenosu vědomí do stavu nejvyšší radosti – Tibetská Phowa Mirka Vojáčka.
Teprve po uhrazení kurzovného budete mít své místo jisté.
Na Phowu je nutné se připravit
Týden intenzivních meditací je velice náročný nejen fyzicky, ale i na schopnost soustředění, proto je nutné se připravit, abychom vše zvládali snadno a s přehledem.
Přípravou na Phowu je meditace na buddhu Neomezené světlo. Sedněte si ideálně každý den do meditace. Počítejte a pište si odrecitované mantry. Do začátku kurzu je nutné jich stihnout 100 000.
Pokud pravidelně praktikujete některou z praxí, jako třeba Diamantová mysl, Zelená tára, Milující oči, postačí jako příprava tato každodenní praxe.
Přihlásit do členské sekce, kde najdu přípravnou meditaci.