Hubnutí začíná v hlavě

Hubnutí začíná v hlavě

Kdo jednou zažil problémy, které mu přináší nadváha, ví dobře, jak dokáže znepříjemnit život. Na lidi s nadváhou se okolí kouká skrz prsty a dost často se do nich strefují. Není to nic příjemného. Řadu let s tím problémem žijeme. Někteří od dětství. Hubnutí se stane naší noční můrou. Diety, cvičení, změna stravovacích návyků, preparáty a další a další zaručené metody včetně úplňkového půstu nebo neuvěřitelně drastické liposukce. Naše tělo je ale stále proti nám. Podaří se nám nakrátko zhubnout, ale po čase jsme tam, kde jsme byli před tím. Stres, stres a zase stres.

Nadváha jako životní styl

Když si sednete na internet, začtete se do časopisů nebo se díváte na televizi, zjistíte, jak velké množství diet, preparátů, receptů nebo i přístrojů si můžete vybrat. Všechny ale mají jedno společné. Zabývají se snížením příjmu potravy a chuti k jídlu nebo zvýšením pohybu, případně odvodněním organismu. Jenže to všechno je skutečně slepá ulička, která nás vede jen a jen k jo-jo efektu. Snižování váhy se vlastně stalo celospolečenským životním stylem. Hubne snad každý a není to dlouho, co mi jedna pětiletá holčička řekla, že musí zhubnout.

Proč to tedy nefunguje?

Všechno to o čem jsem psal funguje. Ale jen na krátkodobé snížení váhy. Kdyby jediný způsob, jak zhubnout, byl účinný, dávno by kolem nás chodili jen samí štíhlí lidé. Někde je tedy zrada. A tou zradou je naše hlava. Náš mozek. Přesvědčení a programy v něm uložené. Nadváha je totiž psychosomatickou poruchou a jako k takové se k ní musí přistupovat.

Náš systém přesvědčení

Za tím vším tedy stojí náš systém přesvědčení, který si obohacujeme po celý život. S každou novou zkušeností si k němu přidáme další přesvědčení. Pokud chceme zhubnout, musíme se na tento náš systém podívat pěkně zblízka a vytáhnout z něho všechno, co nám škodí. Na zkoušku si vezměte papír a tužku a napište všechno, co vás napadne, když vám položím následující tři otázky:

1. Co vám vadí na nadváze?
2. Co vám vadí na vaší postavě?
3. Říkal někdy někdo něco na vaší adresu ohledně nadváhy? Co vám na tom vadilo?

Klidně si zavřete oči a všechno, co vás začne napadat, zapisujte. Někdy toho může být odstaveček, ale nedělejte si vůbec nic z toho, když popíšete celý papír. Až dopíšete, máte malou část toho, co se skrývá za vaší nadváhou. Každá z těch negací se podílí na tom, že je pro vás tloustnutí celoživotním problémem.

Co s tím dál?

Když se chcete skutečně natrvalo zbavit nadváhy, musíte se všech negací, přesvědčení a podvědomých programů zbavit. Nejprve je nutné začít být štíhlí ve vaší mysli a tato vaše změna v myšlení se brzy objeví na vašem těle.