Zázraky přirozené mysli

Mirek Vojáček

Buddhismus není náboženství, je to výcvik. Přeměna mysli tak,
aby plně pochopila pravou podstatu existence.

Buddhismus není náboženství. Buddhismus je životní styl. Jeho cílem není poznat boha, ale poznat sami Sebe. Osvobodit se od otrockých návyků a přesvědčení, které nám ztěžují život, ničí vztahy nebo nám znemožňují být v životě spokojení. Učí nás žít svobodně.

Podstatou buddhismu je vlastní prožitá zkušenost. Nejde o bezmyšlenkovité následování prázdných náboženských frází, zákazů a slepě sdílených dogmat, jež by měly člověka omezovat jako je to v náboženstvích. Naopak nás nabádá k vlastnímu zkoumání a pochopení podstaty všech jevů.

Co vás čeká na celodenním prožitkovém semináři

Zázraky přirozené mysli?

  • Dozvíte se, co je smyslem meditace a jak ji používat.
  • Představím vám Buddhismus mýtů a pověr zbavený.
  • Povíme si o buddhistické symbolice.
  • Na vlastní kůži prožijete, co je pravou podstatou Buddhismu.
  • Osvětlíme si opravdový smysl karmy a její vliv na nás.
  • A na závěr poznáte Kdo nebo spíše Co opravdu jste.
  • Seminář je určen i pro zájemce bez meditační zkušenosti.

Mirek Vojáček

Mirek je malíř a ilustrátor i grafik, ale také terapeut a lektor. Stal se i velmi výraznou osobností české buddhistické scény. Svým působením boří mýty a dogmata, jež kolem této filosofie vznikly a které se tradují z generace na generaci.

Vydal se cestou poznání, které je bez hranic. Nikdy však necestoval za učením do vzdálených exotických zemí, ale po vzoru českých mystiků Fráni Drtikola a Eduarda Tomáše vše našel (vymeditoval) tam, kde žije. Protože doba je tak otevřená a vše potřebné, včetně učitelů a učení, mu vždy dobré podmíky přinesly přímo do cesty. Jediné, co pak musel udělat, bylo meditovat a získat vlastní zkušenost.

Dnes svou zkušenost předává dalším otevřeným praktikujícím. Aby je dovedl k poznání prvotního stavu vědomí.

Kdy?
30. června 2024, 9-17 hodin

Kde?
Studio K3, Karlovo nám. 3, Praha 2, 2. patro

Cena
2000,- Kč
 

Počet míst je omezen na 25, tak neváhejte, ať jste u toho...

Krůček k osvícení

Dovedete si představit, že najdete zdroj svého štěstí? Ne jen krátkodobé uspokojení z věcí, zážitků nebo setkání, ale skutečně trvalý stav, ze kterého vás nedokáže vytrhnout žádná nepříjemná situace, žádné dotěrné myšlenky?

V knize Krůček k osvícení Mirek Vojáček popisuje svou vlastní prožitou zkušenost a ukazuje cestu k ní. Cestu, která je dostupná pro každého.