Terapie příčin

Terapie příčin je účinná

Je málo lidí, kteří skutečně nemají žádné potíže. Většina z nás cítí, že by v některých životních fázích či situacích potřebovali pomoc. Hledají ji na různých místech, ale pokud má být skutečně účinná, musí se zaměřit na příčiny. Proto je tu terapie příčin, která skutečně odhaluje kořeny všeho, co se ve vašem životě děje špatně.

Terapie příčin navozuje rovnováhu

Základem všeho ve vesmíru i v našem nitru je rovnováha. Díky všem možným negativním prožitkům se neustále z této rovnováhy vychylujeme. Cítíme se špatně, ztrácíme schopnost soustředit se, prožíváme nejrůznější nepříjemné pocity či emoce, bolesti nebo jsme dokonce nemocní. Není nic, co by pro nás bylo důležitější, než rychle a účinně se zbavit příčin toho, co nás trápí. Proto je terapie příčin zaměřena právě na to, kde vše vzniklo. Jednotlivé souvislosti života a jejich pochopení pak způsobí trvalé změny, které vedou k navrácení k původní rovnováze a k vnitřní stabilitě.

Vše máme v sobě

Nemusíme teoretizovat o tom, co který příznak znamená, proč se necítíme dobře nebo co je za naší nemocí. Všechny informace totiž nosíme v sobě, ve svém podvědomí. Tam je vše dokonale zaznamenáno, v naší trvalé paměti. Jediný problém je, že se sami vědomě k informacím, které jsou uložené hluboko uvnitř každého z nás, nedostaneme. K tomu musíme použít účinnou a efektivní metodu. Já používám jednoduchý svalový test, díky kterému dostaneme odpovědi na otázky, které nás zajímají.

Návrat do rovnováhy je rychlý

Návrat do původního stavu je po terapii velice rychlý. Mnohdy bolesti mizí během několika minut, nepříjemné emoce a pocity také. Nemoce, jako třeba chřipka, nachlazení, rýma nebo angína pak přejdou během několika hodin i bez léků. Chronické stavy, které vás trápily mnoho let pak odezní během několika dnů či týdnů.

Nemusíte si nic odžívat

Díky terapii příčin budete v rovnováze

Panuje představa, že si musíme všechno odžít nebo odtrpět. Jedině pak se svých potíží zbavíme. To je ale naprosté nepochopení toho, jak naše mysl funguje. Každý nepříjemný pocit, stres, každá bolest i nemoc, jsou jen výzvou k tomu, abychom změnili podmínky, díky kterým všechno vlastně vzniklo. Pokud to uděláme, nepříjemnosti zmizí. Utrpení nás neposílí, neudělá nás odolnějšími. Jen nás zastaví a paralyzuje. Zkusili jste si někdy pořádně protrpět bolest hlavy a pochopit, proč vás vlastně bolí? Trpět můžeme sebevíc, ale pochopení v drtivé většině případů stejně nepřijde. A proto se zase všechno jednou vrátí a hlava bude bolet znovu. Dokud nepochopíme své chování, kterým sami sobě ubližujeme a nezměníme ho, budou se naše potíže opakovat nebo případně i zhoršovat.

Trvalé odstranění

Jakmile jednou vyřešíme příčinu, odměnou nám je celková změna a to jak na psychické, tak na fyzické úrovni. To, co je vyřešeno se již nevrací. Proto je terapie příčin tou nejjednodušší, ale i nejrychlejší cestou, jak se opět cítit dobře.

zpět na Blog